Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > 9. İSTANBUL EDEBİYAT FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI
 
9. İSTANBUL EDEBİYAT FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI
25-11-2017 13:21
SİNEMA VE EDEBİYAT temalı 9. İSTANBUL EDEBİYAT FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI
FaceBook ta paylaş
 
 

SİNEMA VE EDEBİYAT temalı 9. İSTANBUL EDEBİYAT FESTİVALİ

PROGRAM AKIŞI

 

27.11.2017 Pazartesi / 1. GÜN

 

Açılış:

11.00-12.00

Konser:

Sedat Anar

Protokol Konuşmaları

 

1. OTURUM: "Sinema ve Edebiyat"

12.00-14.00

Oturum Yöneticisi:

Mahmut Bıyıklı

Konuşmacılar:

İhsan Kabil

Ali Ural

Samed Karagöz

 

2. OTURUM: "Benim Filmlerim”

14.00-15.00

Oturum Yöneticisi:

Bünyamin Yılmaz

Konuşmacı:

Atilla Dorsay

 

MÜZİK DİNLETİSİ: 15.00

 

3. OTURUM: “Edebiyat Uyarlamalarının Türk Sinemasının Geliştirdiği/Geliştireceği Saplantısı Üzerine Bazı Düşünceler”

15.30-16.30

Konuşmacı:

Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı

 

4. OTURUM: “Sinema ve Festivaller”

16.30-17.30

Oturum Yöneticisi:

Abdülhamit Güler

Konuşmacılar:

Elif Dağdeviren

Suat Köçer

Kamil Koç

 

FİLM GÖSTERİMİ: 17.30

(Fuzuli Salonu)

 

5. OTURUM: “Senaryo Bir Edebî Metin midir?”

17.30-18.30

Oturum Yöneticisi:

Sinan Aşık

Konuşmacılar:

Mehmet Uyar

Ahmet Turgut

Uğur Uzunok

Zafer Acar

 

6. OTURUM: “Sinema, Edebiyat, Felsefe”

18.30-19.30

Konuşmacı:

Enver Gülşen

 

7. OTURUM: AYŞE ŞASA VE BÜLENT ORAN ÖZEL OTURUMU

19.30-20.30

Oturum Yöneticisi:

Recep Garip

Konuşmacılar:

Rabia Brodbeck

Celal Fedai

 

 

28.11.2017 Salı / 2. GÜN

 

1. OTURUM: YÜCEL ÇAKMAKLI ÖZEL OTURUMU

11.00-12.30

Oturum Yöneticisi:

Dr. Mustafa Canbey

Konuşmacılar:

Burçak Evren

Mesut Uçakan

 

2. OTURUM: “Necip Fazıl Filmleri”

13.00-14.30

Oturum Yöneticisi:

Muzaffer Doğan

Konuşmacılar:

Kamil Engin

Nazif Tunç

 

MÜZİK DİNLETİSİ: 14.30

 

3. OTURUM: “Sinemaya Ömür Verenler”

15.00-16.30

Oturum Yöneticisi:

Gülcan Tezcan

Konuşmacılar:

Yılmaz Atadeniz

Ertem Göreç

Sefa Önal

 

4. OTURUM: AHMET ULUÇAY ÖZEL OTURUMU

17.00-19.00

Oturum Yöneticisi:

Bilali Yıldırım

Konuşmacılar:

Hilal Turan

Barış Saydam

Mustafa Özçelik

 

FİLM GÖSTERİMİ: 17.30

(Fuzuli Salonu)

 

 

29.11.2017 Çarşamba / 3. GÜN

 

1. OTURUM: Kısa Film Kısa Öykü

13.00-14.30

Konuşmacılar:

Süleyman Civliz

Ekrem Doydu

Yeşim Tonbaz

 

MÜZİK DİNLETİSİ: 14.30

 

2. OTURUM: “Çocuk Edebiyatı ve Sinema”

15.00-16.30

Oturum Yöneticisi:

Yusuf Dursun

Konuşmacılar:

Bestami Yazgan

Emir Şerif

Erol Erdoğan

 

3. OTURUM: “Sinema ve Senaryo Destekleri”

16.30-18.00

Konuşmacılar:

Erkin Yılmaz

Nazif Tunç

 

FİLM GÖSTERİMİ: 17.30

(Fuzuli Salonu)

 

4. OTURUM: “Edebiyatın Sinema Misafirliği”

18.00-19.00

Konuşmacılar:

Mustafa Toprak

Halil İbrahim Uzun

 

 

30.11.2017 Perşembe / 4. GÜN

 

1. OTURUM: “Sinemanın Şiiri”

11.00-12.30

Oturum Yöneticisi:

Fahri Tuna

Konuşmacılar:

Faysal Soysal

Gökdemir İhsan

Mustafa Akar

Furkan Çalışkan

 

2. OTURUM: “Sinemada Edebiyat Uyarlamaları”

13.00-14.30

Oturum Yöneticisi:

Özcan Ünlü

Konuşmacılar:

Cihan Aktaş

Yrd. Doç. Dr. Bahtiyar Aslan

Hakan Arslanbenzer

 

MÜZİK DİNLETİSİ: 14.30

 

3. OTURUM: “İlk Uzun Heyecan”

15.00-16.30

Oturum Yöneticisi:

Hüseyin Akın

Konuşmacı:

Seyid Çolak

 

FİLM GÖSTERİMİ: 17.30

(Fuzuli Salonu)

 

4. OTURUM: ÖMER LÜTFİ METE ÖZEL OTURUMU

19.00-20.00

Oturum Yöneticisi:

                Yusuf Dinç

Konuşmacılar:

Ahmet Yenilmez

Ali Buhara

 

 

01.12.2017 Cuma / 5. GÜN

 

MÜZİK DİNLETİSİ: 14.30

 

1. OTURUM: “Film Müzikleri”

15.00-16.30

Oturum Yöneticisi:

Fatma Gülşen Koçak

Konuşmacı:

Alpay Ünyaylar

 

2. OTURUM: “Sinema Yazarlığında Bir Ömür: İHSAN KABİL ÖZEL OTURUMU”

17.00-18.30

Oturum Yöneticisi:

Gökçen Göksal

Konuşmacılar:

Burçak Evren

Bünyamin Yılmaz

Abdülhamit Güler

 

FİLM GÖSTERİMİ: 17.30

(Fuzuli Salonu)

 

3. OTURUM: HALİT REFİĞ ÖZEL OTURUMU

19.00-20.00

Oturum Yöneticisi:

Zeynep Bayraktutan

Konuşmacılar:

Gülper Refiğ

Coşkun Çokyiğit

 

 

02.12.2017 Cumartesi / 6. GÜN

 

1. OTURUM: “Sinema ve Belgesel”

11.00-12.00

Oturum Yöneticisi:

İsmail Halis

Konuşmacılar:

Ensar Altay

Ahmet Seven

 

2. OTURUM: “Medya ve Sinema”

12.00-13.00

Oturum Yöneticisi:

Muhammed Akaydın

Konuşmacı:

Yrd. Doç. Dr. Şeref Akbaba

Bedir Acar

Ahmet Deydin

Ali Osman Aydın

 

3. OTURUM: MUSTAFA KUTLU ÖZEL OTURUMU (Genç Kalemler Konuşuyor)

13.30-15.00

Oturum Yöneticisi:

Osman Aydoğan (Bolu)

Konuşmacılar:

Sevim Uluer (Aksaray)

Ayşegül Aytekin (Konya)

Hatice Nur Şenol (İstanbul)

Havva Kaleli (Kocaeli)

 

MÜZİK DİNLETİSİ: 15.00

 

4. OTURUM: “Bir Film, Bir Hayat, Bir Hikâye: Mesut Uçakan

15.30-16.30

Oturum Yöneticisi:

Demirhan Kadıoğlu

Konuşmacı:

Mesut Uçakan

 

5. OTURUM: “Onur Konuğu: SEMİH KAPLANOĞLU ÖZEL OTURUMU”

17.00-18.00

Oturum Yöneticisi:

Mahmut Bıyıklı

Konuşmacı:

Semih Kaplanoğlu

 

ÖDÜL TÖRENİ

18.30

Kapanış konseri:

Göksel Baktagir

 
 
 

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak

Gazeteci-Yazar Yıldıray Oğur, “Basın Dünyasından Yüzler Sesler” Programına Konuk Oluyor

Bülent Ata TYB İstanbul’da
 
Untitled Document