Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Haberler > D. Mehmet Doğan: İkinci İsrail’e ve Filistinleştirmeye hayır!
 
D. Mehmet Doğan: İkinci İsrail’e ve Filistinleştirmeye hayır!
20-09-2017 09:39
Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı başkanı D. Mehmet Doğan, Türkiye ile Arap dünyası arasına yerleştirilmek istenen takma adı “Kürt Devleti” olan İkinci İsrail’in bölgeyi Filistinleştireceğini söyledi.
FaceBook ta paylaş
 
 

D. Mehmet Doğan’ın açıklaması şöyle:

 

“Emperyalist zorbalar, İslâmın ana topraklarına saldırılarını hayasızca sürdürüyor. Yüz yıl önce bölgeyi siyaseten parçalayan ve siyonizmin devletinin önünü açan emperyalistler şimdi parçalama işlemlerini daha hızlandıracak adımlar atıyorlar. Kuzey Irak’da yapılacak referandumun bir müslüman halkın kendi kaderini tayin etmekten öte anlamları olduğunu gözden kaçıranlar ihanet içindedir. Bu ihanet İslâma ihanettir, hatta Kürtlüğe ihanettir.

Apaçık görülen o dur ki, bu referandumla bölgede İsrail’in varlığını resmileştirmek oylanacaktır. Bugün İsrail bayraklarını sallayan gafiller, yarın siyonizmin kulları olarak bölgede diğer müslüman kardeşlerine saldırmaktan başka rollerinin olmadığını bilmelidir.

İsrail’in açık desteği ile ortaya çıkacak bir yapı, asla bölgenin hayrına olmaz. Görünen o ki, kuzey Irak’ta Kürt devleti değil, bir İsrail sömürgesi oluşturulacak. İsrail’in sınırlarımıza dayanmasına "hayır" diyoruz. Siyonist emellere set çekebilmek için bölgede her zamandan fazla birlik ve dayanışmaya ihtiyaç var. Aklıselimle hareket etmek, işin esasıdır. Eğer müslüman dünyanın dışına çıkmış bir Kürt devleti kurulacaksa, buna hiç bir müslümanın rızası olamaz. 

 
 
 

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak

Gazeteci-Yazar Yıldıray Oğur, “Basın Dünyasından Yüzler Sesler” Programına Konuk Oluyor

Bülent Ata TYB İstanbul’da
 
Untitled Document