Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > Mahmut Bıyıklı: ‘Biz Üyelerimizle Güçlüyüz’
 
Mahmut Bıyıklı: ‘Biz Üyelerimizle Güçlüyüz’
24-09-2019 14:47
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi, periyodik olarak gerçekleştirdiği “Üye İstişare Toplantıları”nın yeni dönem buluşmasını Kızlarağası Medresesi’nde gerçekleştirdi.
FaceBook ta paylaş
 
 

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi üyeleri, istişare toplantısı için bir araya geldi. Toplantıda konuşan TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı şunları söyledi:

 

‘Üyelerimiz Türkiye’nin Entelektüel Ordusudur’

“Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi olarak bütün çalışmalarımızda ve planlamalarımızda, üyelerimizin önerilerini önde tuttuk. Sivil toplum çalışmaları, üyelerin katılımı, aidiyet hissinin yaşamasıyla daha başarılı olur. Bu sebeple yönetim anlayışımız üye merkezlidir.

Tarihî Kızlarağası Medresesi, yılın tamamında üyelerimizin çalışmalarına açık tutulmuş, projelerle destek vermiştir. Kültürel çalışmalarında her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla üyelerimize ziyaretler yapılmış ve ürünlerinin tanıtımına katkıda bulunulmuştur. TYB İstanbul Şubesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üyelerini yönetime dahil eden anlayışı sürdüreceğiz. Türkiye’nin entelektüel ordusu olan değerli üyelerimiz en büyük zenginliğimizdir.  Dönem dönem yaptığımız bu istişare toplantılarının kurumumuza sağladığı faydalar tartışılmaz. Bu istişare toplantılarını da periyodik olarak sürdürmeye devam edeceğiz.

Değerli üyelerimiz gelecekte yapmayı planladıkları projelerinde her zaman yanında olacağız. Şube olarak kurumsallaşmamızı en üst seviyeye çıkarmış olup Türkiye’nin en aktif, en çabuk ulaşılır derneklerinden biri haline geldik. Bütün bunlara rağmen herhangi bir eksikliğimiz olduğunda da iyi niyetli uyarılara açık olduğumuzu da belirtmek isteriz. Hesap sorulabilir, açık, şeffaf yönetim anlayışını özellikle sürdüreceğiz.  Türkiye meselelerinde sözümüzü söyleyip kültürel hamlelerin gerçekleşmesi için de sivil toplum olarak önerilerimizi sunacağız.

Bugüne kadar bütün çalışmalarımıza omuz veren, yanımızda duran, maddi manevi desteğiyle bizleri yalnız bırakmayan değerli üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

Sorularınız için:

E: tybistanbul1@gmail.com │T: 0 212 527 75 17-18

 
 
 

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak

Gazeteci-Yazar Yıldıray Oğur, “Basın Dünyasından Yüzler Sesler” Programına Konuk Oluyor
 
Untitled Document