Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > TYB İstanbul Dönem Açılışı’nı ‘Kudüs’ün Işıkları’yla Yapıyor
 
TYB İstanbul Dönem Açılışı’nı ‘Kudüs’ün Işıkları’yla Yapıyor
20-09-2019 18:14
TYB İstanbul Şubesi, 2019-2020 kültür dönemi açılışını “Kudüs’ün Işıkları” isimli belgesel filminin özel gösterimiyle gerçekleştirecek. Program, 21 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’da başlayacak.
FaceBook ta paylaş
 
 

Ülkemizin ortak değerlerine yönelik duyarlığını her fırsatta ortaya koyan Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, 2019-2020 kültür dönemi açılışını, Müslümanların kutsal şehirlerinden Kudüs’e dair bir belgeselle yapacak. Genç yönetmen Abdulgafur Şahin’in yönettiği “Kudüs’ün Işıkları”, özel gösterimle TYB İstanbul’da kültür dostlarını selamlayacak. 21 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’da başlayacak programa katılım serbest.

Programa dair bir açıklama yapan TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı şunları söyledi:

“Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi olarak geçtiğimiz yıllarda yaptığımız görkemli programlara bu sene de hız kesmeden büyük bir coşku ve heyecanla devam edeceğiz. Aziz İstanbul’umuzun kültür hayatına Türkiye Yazarlar Birliği’nin 40 yıllık tecrübesiyle bütün yazar dostlarımızla birlikte bir dava bilinciyle katkı sunacağız. Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, kültür sanat sezonunun yeni döneminde festivaller, sempozyumlar, atölyeler, kongreler, zirveler, paneller, okuryazar buluşmaları gibi birbirinden değerli faaliyetleri İstanbullularla buluşturacak. Bir sivil toplumun en büyük gücü o sivil toplumu oluşturan insan kaynağının zenginliğidir. Ülkemizin en büyük yazar örgütü olan TYB, bünyesinde kültür ve medeniyet ufkumuza yeni açılımlar sunacak büyük entelektüeller, yazarlar barındırmaktadır. Siyasetin tıkandığı noktada toplumun toparlanma ihtiyacı hissettiği dönemlerde en büyük yol açılılık vazifesini yazarlar ve sanatçılar üstlenmiştir. Bugün geldiğimiz noktada da 2023 hedefine memleketimizin ulaşmasında en büyük rol aydınların olacaktır. İşte bu şuur ve vazife anlayışıyla yeni dönemi başlatıyoruz. Yeni sezonun açılış programı olarak da Kudüs’ün Işıkları belgeseliyle sanatseverlerin karşısında olacağız. Kudüs’ün anlamını kavramaya, İstanbul Kudüs kardeşliğini vurgulamaya çalışacağız. Bütün hemşehrilerimizi açılışımıza davet ediyor, yeni sezonun hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

 

Sorularınız için:

E: tybistanbul1@gmail.com │T: 0 212 527 75 17-18

Tarih:21 Eylül 2019 Cumartesi │ Saat:19.00 │ Yer:TYB İstanbul Şubesi

 
 
 

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak

Gazeteci-Yazar Yıldıray Oğur, “Basın Dünyasından Yüzler Sesler” Programına Konuk Oluyor
 
Untitled Document