Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > 2019 Şahlanış Yılı Olacak
 
2019 Şahlanış Yılı Olacak
10-01-2019 13:03
Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi, 2019 yılının ilk yönetim kurulu toplantısında önemli karalar aldı. 2019 yılının planlaması şeklinde geniş istişarelerin olduğu toplantıda, 2018 yılının ayrıntılı değerlendirmesi yapılarak alınan sonuçlar da müzakere edildi.
FaceBook ta paylaş
 
 

 

TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı, önümüzdeki dönemde kültür sanat adına bugüne kadar yapılanların ötesine geçmeyi hedeflediklerini vurguladığı konuşmasında şunları söyledi:

 

BİRİKİMLERİMİZİ SINIR ÖTESİNE TAŞIMAKTA KARARLIYIZ

“Bütün yönetimimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik çerçevesinde hareket etmesi en büyük zenginliğimiz. Gönüllü teşekküller gönüllerin bir araya gelmesiyle, yüreklerin toplu atmasıyla başarıya ulaşır. Hamdolsun bizim yönetimimiz örnek bir ekip ruhunu oluşturdu. İyi niyet ve samimiyet olunca başarı kendiliğinden gelir. Biz de bu ruha sadık kalarak çok başarılı faaliyetlere imza attık. 2018’de olduğu gibi 2019’da da özgün projelere, şehrimiz ve ülkemiz için faydalı çalışmalara imza atacağız. Bütün çalışmalar özveriyle, fedakârlıkla mümkün oluyor. İşinden gücünden, evinden barkından ayırdığı kıymetli zamanları şubemize feda eden değerli yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Genel Merkez’imizle ve bütün diğer şubelerimizle uyum içinde memleketimize hizmete devam edeceğiz. Türkiye’nin içinden geçtiği her zorlu süreçte safımızı ülkemizden yana beyan ettik ve etmeye devam edeceğiz. Devletimize bağlıyız, Türkiye’mize sevdalıyız. Edebiyatta, düşüncede, sanatta Türkiye’nin birikimlerine sınırlar ötesine taşımakta kararlıyız. 2019 yılı her açıdan şahlanış yılımız olacak.”

TYB İstanbul Yönetim Kurulu üyeleri de bu ekip içinde olmaktan duydukları memnuniyeti belirttikten sonra 2019 yılında olmasını istedikleri projeleri sundular. 2018 yılının başarılı geçtiğini ifade ederek aynı heyecanın 2019 yılında da gösterileceğinden emin olduklarını söylediler.

Prof. Dr. Turan Koç ve Prof. Dr. Abdulkadir Emeksiz’in üniversitedeki programları nedeniyle katılamadığı toplantıya şu isimler katıldı: Bünyamin Yılmaz, İhsan Kabil, Prof. Dr. Sefa Saygılı, Muzaffer Doğan, Doç. Dr. Yusuf Dinç, Birol Cürgül, Ahmet Maraşlı, Sedat Yılmaz, Ekrem Aytar, Demirhan Kadıoğlu ve İsmail Sezer.

 
 
 

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak

Gazeteci-Yazar Yıldıray Oğur, “Basın Dünyasından Yüzler Sesler” Programına Konuk Oluyor
 
Untitled Document