Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > 10. İstanbul Edebiyat Festivali’nde Türkiye Yazarlar Birliği’nin 40. Yılı Konuşuldu
 
10. İstanbul Edebiyat Festivali’nde Türkiye Yazarlar Birliği’nin 40. Yılı Konuşuldu
12-12-2018 18:07
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’nın iş birliğiyle düzenlenen "10. İstanbul Edebiyat Festivali" coşkulu bir şekilde devam ediyor. Festivalin birinci gününün dikkat çeken oturumlarından biri de TYB’nin 40. Yılı münasebetiyle düzenlenen “40 Yılın Tecrübesi” başlıklı oturum oldu.
FaceBook ta paylaş
 
 

 

Edebiyat Festivali’nde İkinci Oturum: 40 Yılın Tecrübesi

Türkiye Yazarlar Birliği’nin 40. Yılı münasebetiyle düzenlenen “Türkiye Yazarlar Birliği 40. Yıl Özel Oturumu” programında Prof. Dr. Kazım Arıcan, 40 yıla sığmayan etkinlikler ve faaliyetlerden bahsederek, 40. Yıl için düzenlenen programlarının muhtevasını anlattı.  Bu tür faaliyetlerde istişarenin ve işbirliğinin öneminin altını çizen Arıcan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gençlerimizin 40 yıl faaliyetlerinde çok büyük emekleri var. Ruhları genç kardeşlerimizin bu işin mutfağında çalışmasıyla başarımız mümkün oldu. Sunum anlamında, tebliğ anlamında, üstatların yanında genç arkadaşlarımıza yer verdik. Onların yetişmesinde tecrübe kazanmasına katkı sağlamak istedik. Çok başarılı tezler sunduklarını gördük. 40 yıla yakışır bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum. Çok bereketli bir 40 yıl faaliyetler dizisi gerçekleştirdik. İnşallah bu faaliyetleri marka haline getirir, kalıcılaştırırız. İstanbul Şubemiz bu süreçte çok önemliydi. Öncü oldular, mihmandarlık ettiler. Arı misali çalışıyorlar. Şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bekir Soysal ise D. Mehmet Doğan’la tanışmalarından, Türkiye Yazarlar Birliği’nin kuruluşuna ve bugününe değindiği konuşmasında, çeşitli hatıralarını anlatarak renkli bir konuşmaya imza attı.

 
 
 

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak

Gazeteci-Yazar Yıldıray Oğur, “Basın Dünyasından Yüzler Sesler” Programına Konuk Oluyor
 
Untitled Document