Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > Kadın Dergisi ve TYB İstanbul’dan Özel Program
 
Kadın Dergisi ve TYB İstanbul’dan Özel Program
25-04-2018 18:43
Bilimevi Kadın dergisi ve TYB İstanbul işbirliği ile “Kadın’ın Gündemi” başlıklı bir panel gerçekleşecek. Derginin 5. sayısının gündemi olan “Güzellik ve Estetik” konusunun alanlarında uzman kişilerce konuşulacağı buluşma, 28 Nisan Cumartesi saat 14.00’te gerçekleşecek.
FaceBook ta paylaş
 
 

Kadın dergisinin son sayısının dosya konusu “Güzellik ve Estetik”, Bilimevi Basın Yayın ve TYB İstanbul Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek bir panelde tartışılacak. Araştırmacı ve siyasetçi Halide İncekara, sosyolog Nurhayat Kızılkan, gazeteci-yazar Halime Kökçe, ilahiyatçı Nevin Meriç ile plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı Azize Dede Kılıç’ın konuşmacı olarak katılacağı ve moderatörlüğünü Kadın Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Kübra Sönmezışık’ın yapacağı panel, “Kadın’ın Gündemi” etkinliğinin ilk ayağı olacak.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nde (Sultanahmet) 28 Nisan Cumartesi günü düzenlenecek panelin programı akışı şöyle:

13:30 - Kokteyl - İkram

14:00 - Açılış Konuşmaları / Panel

17:00 - Kapanış

 

Kadın / Güzellik ve Estetik

Kadındergisinin Nisan-Mayıs-Haziran 2018 tarihli 5. sayısı, “Güzellik ve Estetik” dosyasıyla çıktı. Dergi bu sayıda güzellik ve estetik salgınını tartışmaya açıyor ve bedene müdahale konusunu sosyolojik, psikolojik, felsefe ve din disiplini çerçevesinde sorguluyor.

Dosya, estetik ameliyatlarının tarihinden tarihteki güzelleşme ritüellerine, edebiyattaki güzellik kavramından tasavvuftaki güzelliğe, bilimden sanata pek çok konu başlığına yer verirken; güzelliği ten rengine indirgeyen “beyaz güzeldir” bakışını irdeliyor ve "dinde estetik var mıdır, estetik etiği nedir, insanlar hangi psikolojiyle estetik yaptırır, altın oran güzel midir?.." gibi pek çok soruya da cevap arıyor.

 
 
 

ÖMER SEYFETTİN TÜRKÇEN

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak
 
Untitled Document