Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > Arapça Kitap ve Kültür Günleri’ne Bakanlardan Ziyaret
 
Arapça Kitap ve Kültür Günleri’ne Bakanlardan Ziyaret
03-03-2018 14:17
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde ve TYB İstanbul Şubesi, Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği ve Hâşimî Yayınevi ortaklığında düzenlenen 3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri’ni Bakanlar ve İstanbul Valisi ziyaret etti.
FaceBook ta paylaş
 
 

Bu yıl Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve 11 Mart’a kadar devam edecek olan 3. Türkiye Kitap ve Kültür Günleri büyük ilgiyle karşılandı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve İstanbul Valisi Vasip Şahin Arapça Kitap ve Kültür Günleri'ne bir ziyarette bulundular.

Etkinliğin mimarları Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi ve Haşimi Yayınları’nı tebrik eden Bakanlar ve Vali Şahin, TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı ile kitap fuarını ve 15 Temmuz sergisini gezdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Bıyıklı, Arapça Kitap ve Kültür Günleri’nin devletimizin kültür ve sanata sahip çıkmasının bir örneği olduğunu belirterek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ziyaretten sonra yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen bu etkinliğin Arap dünyası ile Türkiye arasındaki kültür alışverişi adına bir adım olduğunu dile getirerek ülkemizde yaşayan Arap nüfusun okuma ve birikim ihtiyacına önemli bir katkı sunduğunu kaydetti.

 
 
 

ÖMER SEYFETTİN TÜRKÇEN

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak
 
Untitled Document