Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > Bekiroğlu Son Çıkan Kitabını TYB İstanbul’da İmzaladı
 
Bekiroğlu Son Çıkan Kitabını TYB İstanbul’da İmzaladı
27-02-2018 13:18
Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi'ne konuk oldu.
FaceBook ta paylaş
 
 

Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi'ne konuk oldu.

Kızlarağası Medresesi'nde gerçekleştirilen ve yönetimini Mahmut Bıyıklı'nın üstlendiği etkinlik kapsamında Bekiroğlu, İlke Yayınları’ndan çıkan Düşünce Mola adlı kitabını anlattı.

Hamira'dan Duşanbe'ye ve Said Halim Paşa'da Siyaset Ahlakı adlı kitapları da bulunan Bekiroğlu, yazıya ilgisinin lise çağında kompozisyonla başladığını, babasının da kendisini çocukluktan bu yana okumaya ve yazmaya teşvik ettiğini kaydetti.

Üniversite yıllarından sonra ticaret amacıyla Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan'da 5 yıl yaşadığını belirten Bekiroğlu, "2006'da Orta Asya'ya gittik ama gidene kadar da yoğun bir yaşamım vardı. Farklı STK'larda çalışmalarımız vardı. Fakat Orta Asya günlerimiz de çok bereketli geçti okuma ve yazma anlamında... Kitaptaki yazıların birçoğu da o dönemde çıktı." diye konuştu.

Yazarlık iddiasında olmadığını, eserlerinde sadece yaşadığı tecrübeleri ele aldığını dile getiren Bekiroğlu, kitapta köşe yazısı formatında da yazılar olduğunu aktardı.

Bekiroğlu, "Ben bolca kitap alırdım. Bitirmesem de okumasam da mutlaka kitapları karıştıran bir tarafım vardı. Bazı kitapları ise alır almaz bırakırdım. Şu anda bu yazdığım kitap da aslında benim 10 yıl önce hemen bir yana bırakabileceğim bir kitaptır, bunu itiraf etmeliyim." diye konuştu.

Kitapta ayrıca Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile ilgili eleştiri yazılarının yer aldığını belirten Bekiroğlu, "İnşallah doktora tezimi de STK'lar üzerine yapacağım. Onun hazırlıklarını yapıyorum. Daha özelde imam hatip okulları üzerinden bir okuma yapmaya çalışacağım. Akademik anlamda da inşallah iyi bir şey ortaya çıkmış olur." ifadelerini kullandı.

Bekiroğlu, STKların çok canlı ve dinamik bir mevzu olduğuna dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"STK'lar bugün sürekli gelişen bir konu. Biz hafta sonu ÖNDER il başkanlarıyla toplantı yaptık. Orada STK, siyaset ve benzeri ilişkiler üzerinde konuştuk. Ana hatlarıyla siyaset doğası gereği kısa vadeli bakar, bakmalıdır da... Bunu büyük ölçüde anlamakla birlikte sivil toplum kuruluşlarının da daha uzun vadeli bakmak zorunda olduğu durumunda mutabık kaldık."

Etkinlik sonunda Bekiroğlu, katılımcılarını sorularını yanıtladı, kitaplarını imzaladı.

Kaynak: AA

 
 
 

ÖMER SEYFETTİN TÜRKÇEN

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak
 
Untitled Document