Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > TYB’den Ziyaret
 
TYB’den Ziyaret
26-02-2018 16:15
Eğitim-Bir-Sen, Sabahattin Zaim Üniversitesi ve TYB tarafından organize edilen “100 Yıl Sonra II. Abdulhamid Han İlmî Toplantısı”nın 3. gününde, katılımcılar Sultan Abdulhamid Türbesi’ni ziyaret etti.
FaceBook ta paylaş
 
 

Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların ardından, TYB Şeref Başkanı D. Mehmed Doğan kısa bir konuşma yaparak, “Abdülhamid Han sonrası emperyalistler büyük bir birlik olan İslam âlemini parçalayarak kendi büyük birliklerini kurdular.” dedi ve Abdülhamid Han’ın dirayet ve birikimiyle İslam dünyasında özlenen bir lider olduğunu ifade etti.

Türbe ziyaretinin ardından TYB Şeref Başkanı D. Mehmed Doğan, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Merkez Yöneticileri ve akademisyenler İstanbul Şubesi’ni ziyaret etti.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı buluşmada, misafir akademisyenler kendi ülkelerindeki güncel gelişmeleri aktardılar.

TYB İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı ise, “İslam dünyasında siyaseten olduğu gibi kültürel olarak da işbirliğinin artması ve geleceğe yönelik stratejilerin geliştirilmesi gerekmektedir. Maalesef Müslümanlar birlik ve beraberlikten koparılmış, Batılıların bölücü projelerine mahkûm edilmiştir. Abdulhamid Han’ı anlamaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. İstanbul’da üç gün boyunca devam eden bilgi şöleni vesilesiyle yurtiçinden ve yurtdışından katılan akademisyenlere, Sendikamıza, Üniversitemize, Şeref Başkanımız Mehmed Doğan Bey’e, Genel Merkez yöneticilerimize ve bütün kültür adamlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Ziyarette Genel Merkez Yönetimi’nden Ferhat Koç, İbrahim Ulvi Yavuz, M. Enes Kala, Fatih Gökdağ; akademisyenlerden Prof. Dr. Yakup Zaki, Yrd. Doç. Dr. Zübeyir Kalfallah, Doç. Dr. Rahman Ademi, Prof. Dr. Caner Arabacı, Prof. Dr. Ali El Suli, Yrd. Doç. Dr. Nasrullah Salehi, TYB İstanbul Yönetimi’nden Ahmet Maraşlı ve Yrd. Doç. Dr. Yusuf Dinç de hazır bulundu.

 
 
 

ÖMER SEYFETTİN TÜRKÇEN

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak
 
Untitled Document