Untitled Document
Untitled Document
  Anasayfa  
  Hakkımızda  
  Etkinliklerimiz  
  Haberler  
  Kitap Tanıtımı  
  VİDEOLAR  
  Ziyaretçi Defteri  
  Bize Ulaşın  
Arapça Kitap Fuarı
EDEBİYAT MEVSİMİ/Ödül töreni

 

  Ana Sayfa  > Etkinliklerimiz > M. Sadi Karademir İlk Kitabıyla TYB İstanbul’da
 
M. Sadi Karademir İlk Kitabıyla TYB İstanbul’da
12-01-2018 14:51
TYB İstanbul, şair ve yazarların ilk heyecanına ortak olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ters Akıntı isimli şiir kitabıyla okuyucusunu selamlayan M. Sadi Karademir, 13 Ocak Cumartesi günü saat 16.30’da TYB İstanbul’da konuşacak.
FaceBook ta paylaş
 
 

“İlk Kitap İlk Heyecan” isimli kitap söyleşi programları Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nde devam ediyor. Programın bu ayki konuğu, geçtiğimiz günlerde ilk şiir kitabıyla okuyucusuna merhaba diyen şair ve yazar M. Sadi Karademir olacak ve TYB İstanbul kürsüsünden ilk heyecanını paylaşacak. Söyleşi, 13 Ocak Cumartesi günü saat 16.30’da başlayacak.

 

M. SADİ KARADEMİR KİMDİR?

1990 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzincan’da, lise öğrenimini ise İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladı. 2008 yılında askerlikten kendi isteğiyle ayrıldı. İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu. Halen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Öğrencilik yıllarında çeşitli gruplarla müzik çalışmalarında bulundu. İlk şiirleri Dergâh dergisinde yayımlandı. Daha sonraki zamanlarda, şiir ve yazılarına ağırlıklı olarak Dergâh dergisinde olmak üzere, Dil ve Edebiyat, CF ve İzdiham dergisinde devam etti. Halen, şiirleri ve edebiyat yazıları Dergâh dergisinde yayımlanıyor. 2017 yılında Ülke Kitapları’ndan çıkan Ters Akıntı isimli kitabı, şairin ilk şiir kitabıdır.

 

Tarih:13 Ocak Cumartesi

Saat:16.30

Yer:TYB İstanbul Şubesi / Kızlarağası Medresesi / Sultanahmet – İstanbul

İletişim:0 212 527 75 17 - 18

 

 
 
 

ÖMER SEYFETTİN TÜRKÇEN

1. İstanbul Öykü Festivali'nin Oturumları Dolu Dolu Geçti

Ali Haydar Öztürk TYB İstanbul’da

Yeryüzü Buluşmaları’nda Kudüs Konuşulacak
 
Untitled Document